W latach 2000 – 2008 mogłeś zdawać w naszej szkole egzamin na certyfikat potwierdzający znajomość języka niemieckiego ÖSD (Österreichisches Sprachdiplom Deutsch). Certyfikaty na poziomie od A1 do C2 uzyskało wielu uczniów naszej szkoły i spoza niej. Kilkudziesięciu z nich skorzystało z możliwości zwolnienia ze zdawania matury z języka niemieckiego (kiedyś była taka możliwość), a kilkunastu innym pozwoliły na rozpoczęcie studiów w krajach niemieckojęzycznych


Od 25 czerwca 2009 dostępna jest możliwość zdawania u nas certyfikatów znajomości języka angielskiego i niemieckiego w ramach systemu Educational Testing Service (ETS). Główna siedziba ETS mieści się w Princeton w stanie New Jersey w USA. Biura ETS działają na całym świecie, na każdym kontynencie. Rocznie, do egzaminów ETS przystępują ponad 24 miliony kandydatów.


CERTYFIKATY:


  • TOEIC(Test of English for International Communication) to najczęściej zdawany egzamin z języka angielskiego w międzynarodowym środowisku pracy. Każdego roku, do tego egzaminu przystępuje ponad 5 000 000 kandydatów, co czyni go najczęściej zdawanym egzaminem językowym na świecie. TOEIC to narzędzie audytu językowego wykorzystywane przez wiodących pracodawców, certyfikat zaliczający lektorat na wielu uczelniach oraz pożądany przez osoby indywidualne dodatek do CV, przepustka do międzynarodowej kariery.
  • TOEFL (Test of English as a Foreign Language) to najbardziej prestiżowy certyfikat znajomości języka angielskiego w środowisku akademickim, uznawany przez ponad 6000 uczelni wyższych na całym świecie. Każdego roku, do egzaminu TOEFL przystępuje ponad 800 000 studentów. Posiadacze certyfikatu TOEFL'a to osoby, które mogą swobodnie poruszać się po całym świecie, studiować w dowolnym miejscu na Ziemi, prowadzić badania naukowe czy biegle funkcjonować w środowisku anglojęzycznym.
  • TOEIC Bridge to certyfikat z ogólnego języka angielskiego dla osób na początkowych poziomach zaawansowania. Jest to egzamin z rozumienia tekstu słuchanego i czytanego przeznaczony dla osób na poziomach od początkowego do średnio-zaawansowanego. Test TOEIC Bridge mierzy znajomość języka angielskiego na poziomach od A1 po B1 (wg skali CEF). Jest to obiektywne i rzetelne narzędzie pozwalające mierzyć efekty dotychczasowej nauki i motywować do dalszego rozwijania umiejętności. Bridge to międzynarodowo uznany certyfikat oraz jeden ze sposobów na przygotowanie do egzaminu TOEIC.
  • WiDaF (Deutsch als Fremdsprache in der Wirtschaft) to egzamin przeznaczony do testowania znajomości języka niemieckiego w biznesie, w środowisku pracy.